edukacja 

 

Szkoła Podstawowa w Wiśle Małej

"TRZYNASTKA "

dobra szkoła

13 lutego 2019

W sobotę 10 uczniów naszej szkoły z opiekunem wybrało się do Instytutu Informatyki Uniwersytetu Śląskiego do Sosnowca na warsztaty z programowania i tworzenia stron internetowych. Przywitani zostaliśmy przez Panią Dziekan, a następnie przez przedstawicielkę firmy Accenture, która poinformowała nas jak będzie wyglądał plan dnia. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy (młodszych i starszych). Zobaczyliśmy jak wyglądają sale komputerowe na Uczelni oraz sala wykładowa. Braliśmy udział w wykładzie, który przeprowadziła programistka Uczeni. Młodsi programowali animacje w Scratch’u. Pokazano nam i sami próbowaliśmy łączyć elektronikę z programowaniem z płytkami micro:bit. Uczniowie klasy ósmej poznawali też podstawy tworzenia stron (HTML). Na warsztatach pomocą służyli nam asystenci. Poczuliśmy się jak prawdziwi studenci. Wszyscy otrzymali certyfikaty ukończenia warsztatów.

 

Pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Z pewnością niektórzy myślą aby w przyszłości zostać programistą. Ale zanim to nastąpi musimy się pilnie uczyć.

Warsztaty z informatyki

 

 

RODO:

W Szkole Podstawowej w Wiśle Małej Inspektorem Ochrony Danych jest Pan Wojciech Kiełkowski.

 

Dane kontaktowe do IOD:

Pszczyński Zarząd Edukacji

ul. Zdrojowa 4

E-mail: iod@pze-pszczyna.pl

tel. (32) 212-85-60

 

Wszelkie przekazane nam dane osobowe są przez nas zbierane i przetwarzane zgodnie z ustawodawstwem o ochronie danych osobowych obowiązującym w Polsce oraz Unii Europejskiej i są zabezpieczone przez dostępem osób trzecich.

Szkoła Podstawowa

w Wiśle Małej - 2019