18 kwietnia 2019

5 kwietnia odbył się w naszej szkole gminny konkurs BRD. Grupa starsza: I miejsce drużyna SP 13 Wisła Mała
II miejsce SP 19 Brzeźce
III miejsce SP 9 Łąka
Indywidualnie: I miejsce Kamil Wadas SP 13 Wisła Mała
II miejsce Justyna Gajda Sp 13
III miejsce Patryk Baron ZSP Wisła Wielka
Grupa młodsza: I miejsce SP 13 Wisła Mała
II miejsce SP 19 Brzeźce
III miejsce ZSP Studzienice
Indywidualnie: I m. Adrianna Skapczyk SP 19 Brzeźce
II m. Jan Baron SP 13 Wisła Mała
III m. Martyna Masny ZSP Studzienice
Gratulujemy !!!

Finał rowerowych potyczek w powiecie pszczyńskim, odbył się 9 kwietnia w Wiśle Małej. Na sali gimnastycznej zebrały się drużyny szkół podstawowych: pięć klas młodszych i sześć starszych. Zawodnicy zaprezentowali swoją wiedzę oraz umiejętności w trzech konkurencjach: teście z wiedzy ogólnej o ruchu drogowym, jeździe na rowerze oraz udzielaniu pierwszej pomocy. Wyłonione z grona pedagogicznego jury bacznie przyglądało się poczynaniom swoich podopiecznych. Sędziowie odejmowali punkty karne startującym uczestnikom toru rowerowego, natomiast fachowiec z pszczyńskiej drogówki kontrolował przebieg testu. Wśród uczniów szkół podstawowych klas młodszych bezapelacyjnie wygrała drużyna z Wisły Małej. W starszej grupie, laury również przypadły uczniom tej szkoły. Puchary i nagrody wręczyli przedstawiciel starostwa pszczyńskiego, komendant miejscowej policji, a także organizatorzy tegorocznego turnieju.

Po wygranej w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przyszedł czas na Turniej Okręgowy.
W sobotę 13 kwietnia drużyna w składzie: Zuzia Nowacka, Emilia Wyrwał, Samuel Ciurla i Janek Baron zajęli II MIEJSCE. Natomiast rywalizację wśród starszych na IV MIEJSCU zakończyli: Justyna Gajda, Wiktoria Gajda i Kamil Wadas. Gratulujemy!!!

Turniej BRD