12 lutego 2019

Po raz kolejny uczniowie klasy pierwszej i drugiej zawitali do Centrum Edukacji Regionalnej w Osinach. Działa tu grupa niesamowitych animatorów śląskości zakochana w swoim regionie. Starają się, żeby nasze śląskie tradycje i zwyczaje nie poszły w zapomnienie i twórczo przekazują je kolejnym pokoleniom. Tym razem zajęcia związane były ze szkubaczkami. Dzieci ochoczo skubały piórka, słuchały śląskiej mowy, pisały gęsim piórem, rozwiązywały zagadki, tańczyły. Miały okazję „przespać się” na słomianym sienniku, przykryci ogromną puchową pierzyną. Na pewno wrócimy tu jeszcze na kolejne „spotkania z tradycją”.

Szkubaczki