02 czerwca 2019

We wtorek 7 maja obchodziliśmy w naszej szkole 228 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tego dnia ubrani w uroczyste stroje uczniowie klas 4-8 odbyli niecodzienną lekcję historii poświęconą okolicznościom uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji. Poszczególne klasy w ramach swoich zajęć musiały zmierzyć się z różnymi zadaniami wiedzowymi i praktycznymi. Międzyklasowy konkurs wygrała klasa 4, która zaledwie o pół punktu pokonała klasę 8. Klasy młodsze oraz przedszkolaki pożytkowały ten świąteczny czas na przygotowywanie biało- czerwonej dekoracji szkoły. Dodatkowo w środę 15 maja, dla upamiętnienia święta flagi uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w lekcji przeprowadzonej przez Panią Lucynę Jabłonkę- pracownika Biblioteki Pedagogicznej w Pszczynie.

Święta narodowe