edukacja 

 

Szkoła Podstawowa w Wiśle Małej

"TRZYNASTKA "

dobra szkoła

23 lutego 2020

    Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i promowanie czytelnictwa wśród dzieci.

„Jak powstaje książka?”. Bardzo chcieliśmy się dowiedzieć jak to się dzieje, że z jednej napisanej lub narysowanej historii można stworzyć całą książkę i do tego w wielu egzemplarzach!

Dowiedzieliśmy się jak z jednej wielkiej płachty papieru tworzy się wiele stron książki oraz jak drukuje się tekst i powstają ilustracje.

Była to też świetna okazja , aby odwiedzić naszą szkolną biblioteczkę oraz Filię Miejsko -Powiatowej Biblioteki w Wiśle -Małej .

Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z biblioteką. Przedszkolaki dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dzieci dowiedziały się także jak należy dbać o książki. Nie zabrakło głośnego czytania. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały zakładki do książek a w sali przedszkolnej wykonały piękne ilustracje do przeczytanego tekstu !

Dziękujemy pani Renacie oraz pani Marioli za poświęcony czas .Na pewno jeszcze wrócimy .

 

Spotkanie z książką

 

 

RODO:

W Szkole Podstawowej w Wiśle Małej Inspektorem Ochrony Danych jest Pan Wojciech Kiełkowski.

 

Dane kontaktowe do IOD:

Pszczyński Zarząd Edukacji

ul. Zdrojowa 4

E-mail: iod@pze-pszczyna.pl

tel. (32) 212-85-60

 

Wszelkie przekazane nam dane osobowe są przez nas zbierane i przetwarzane zgodnie z ustawodawstwem o ochronie danych osobowych obowiązującym w Polsce oraz Unii Europejskiej i są zabezpieczone przez dostępem osób trzecich.

Szkoła Podstawowa

w Wiśle Małej - 2019