17 stycznia 2024

Maraton Historyczny dla uczniów klasy 5W miniony wtorek, 9 stycznia, uczennice naszej szkoły brały udział w międzyszkolnym maratonie historycznym, w SP Poręba. Tematem przewodnim była starożytność i dorobek kulturowy starożytnych cywilizacji. Przez dwie godziny zegarowe maratończycy zmagali się z przeróżnymi zadaniami takimi jak: obliczenia po egipsku, dekonspiracja rodzajów pisma, szyfrowanie tekstu przy pomocy greckiego szyfrogramu, odgadywanie chińskich wynalazków, układanie mozaiki czy odgadywanie nazw egipskich bogów. I choć miała to być przede wszystkim dobra zabawa w formie zajęć pozalekcyjnych, uczniowie za każde poprawnie wykonane zadanie gromadzili punkty. Po podliczeniu okazało się, że najlepiej zadania wykonała i tym samym w Maratonie zwyciężyła OLIWIA POJDA pokonując innych rywali i całą reprezentację SP w Porębie. Zwyciężczyni gratulujemy wiedzy i umiejętnego wykorzystania jej w działaniach praktycznych!

Maraton historyczny