02 kwietnia 2019

Klasy młodsze przywitały wiosnę na Szkolnym Konkursie Recytatorskim. Do rywalizacji przystąpiło ponad dwudziestu recytatorów. Uczniowie recytowali wiersze znane wszystkim słuchaczom, ale pojawiały się wiersze, które słyszeliśmy po raz pierwszy. Jury po naradzie wybrało zwycięzców. Okazali się nimi: Maria Wrońska z klasy pierwszej, Laura Krzempek z klasy drugiej oraz Nikola Sobocik z klasy trzeciej. Wszystkie dziewczynki będą reprezentowały naszą szkołę podczas konkursu międzyszkolnego w Wiśle Wielkiej. Widownia także miała swoją faworytkę. Była nią pierwszoklasistka Marysia, która z przejęciem recytowała śmieszny, długi wiersz nieznanego autora. Okazało się, że utwór pamiętała jeszcze jej babcia z czasów szkolnych i postanowiła nauczyć go swoją wnuczkę! Międzypokoleniowa wymiana doświadczeń przyniosła Marysi zwycięstwo w jej grupie. BRAWA DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW!

Konkurs Recutatorski