26 października 2023

We wrześniu nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu "ODBLASKOWA SZKOŁA". Program jest realizowany w formie konkursu dla szkół, podczas którego są realizowane różne zadania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Działania mają na celu popularyzowanie noszenia odblasków w drodze do i ze szkoły, pogłębienie wiedzy z przepisów i zasad ruchu drogowego oraz kształtowania partnerskich zachowań.

W szkole podjęliśmy dotychczas następujące zadania:

- wspólne wykonanie gazetki na szkolnym korytarzu na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym,

- konkurs plastyczny,

- nagrywanie filmów związanych z bezpieczeństwem na drodze,

- tworzenie ulotek promujących noszenie odblasków,

- tekst piosenki o odblaskach.

Konkurs Ogólnopolski ODBLASKOWA SZKOŁA