07 września 2023

Wakacje dobiegły końca i z tęsknotką będziemy oczekiwać aż nadejdą kolejne. Do tego jednak czasu towarzyszyć nam będą wspomnienia z tegorocznego letniego wypoczynku. W naszej szkole po kilkuletniej przerwie odbyły się półkolonie. Na uczestników czekało moc atrakcji. Zorganizowane zostały wyjazdy do dwóch parków rozrywki: Twinpigs’u w Żorach oraz Dream Parku w Ochabach a także do żorskiego kina „Helios”. Ponadto uczniowie wzięli udział w warsztatach pszczelarskich w pszczyńskim skansenie. Piękna pogoda umożliwiła uczestnikom skorzystanie z wodnych atrakcji,zaproponowanych przez Park Aktywności w Pszczynie i MORiS w Łące. Fotorelację z półkoloniimożna zobaczyć na szkolnym Facebooku.26 sierpnia w naszej wsi odbyły się dożynki gminne połączone z obchodami 800-lecia Wisły Małej.Na scenie pięknie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. Najmłodsi przygotowali przedstawienie pt. „Wisła Mała ma 800 lat!”. Na dożynkach wystąpiły także nasze uczennice, które uczęszczają na warsztaty wokalne odbywające się w gminnej bibliotece. Nie zabrakło także utalentowanych absolwentów naszej szkoły, którzy zaśpiewali przed małowiślańską publicznością. Podczas dożynek można było również obejrzeć naszą piękną wystawę, która prezentuje osiem wieków historii Wisły Małej. Cieszymy się, że tak wiele osób było zaangażowanych w to wydarzenie, które było zwieńczeniem obchodów jubileuszu naszej miejscowości.Mamy nadzieję, że wy również macie wiele miłych wspomnień z tegorocznych wakacji. Liczymy, że odpoczęliście i nabraliście nowych sił do działania.

Koniec wakacji