05 grudnia 2019

W środowe popołudnie, 27 listopada w naszej szkole odbył się kolejny Maraton Historyczny. W zajęciach dodatkowych uczestniczyło siedmioro zawodniczek z klas 6 i 8. Tematem przewodnim zajęć były: Państwa Unii europejskiej, jako, że w tym roku obchodziliśmy 15 rocznicę wejścia RP do Wspólnoty Europejskiej. Dziewczyny w czasie 120 minut zmagały się z różnorodnymi zadaniami. Musiały na przykład odszyfrować motto UE, rozpoznać języki narodowe na podstawie fragmentów piosenek, odczytać z mapy etapy budowania UE, zdekonspirować co to takiego : porto, czardasz lub kalenderlys czy wreszcie odgadnąć z jaką europejską stolicą związany jest dany zabytek. Nie łatwe było też uporządkowanie słów Ody do radości czyli oficjalnego hymnu UE lub wymienienie z nazwy wszystkich 28 państw członkowskich. Najlepiej z zadaniami poradziła sobie i tym samym wygrała maraton Marta Kaczmarczyk zdobywając 117 punktów.

III szkolny Maraton Historyczny