03 lutego 2021
DZIEŃ BAJKOWYCH POSTACI
5 listopada  przedszkolaki uczestniczyły w  Międzynarodowym Dniu Bajkowych Postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, bawią, śmieszą, przekazują ważne prawdy życiowe. Każdy z nas ma swoja ulubioną.  W baśniowym dniu dzieci przebrały się za bohaterów bajek, było mnóstwo konkursów i niespodzianek.
DZIEŃ KOLORU NIEBIESKIEGO
W grupie młodszej dzieci co miesiąc utrwalają jeden z kolorów w ramach „kolorowych” dni. Tym razem był to kolor niebieski. Dzieci ubrane oczywiście na niebiesko odkrywały tajemnice wody, poznawały różne jej stany skupienia, zastanawiały się co zrobić, by wody nam nigdy nie zabrakło. Wykonały bukiet błękitnych kwiatów, bawiły się niebieskimi balonami. Zawsze towarzyszy im kulinarna niespodzianka. Tym razem zajadały się pysznym niebieskim ciastem przygotowanym przez jedną z mam.
DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI
W listopadzie nie może zabraknąć tematyki patriotycznej w związku z obchodami Święta Niepodległości. Przedszkolaki poznawały symbole narodowe, uczyły się wierszy i piosenek o tematyce patriotycznej. Na gazetkach pojawiły się flagi i godło Polski. Starszaki wykonały piękne plakaty o naszej „małej ojczyźnie” Wiśle Małej. Na szkolnym Facebooku można usłyszeć wiersz „Kto ty jesteś?” w wykonaniu najmłodszych.
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
25 listopada przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie na szczęście nie przemija. W tym roku niestety nie mogliśmy przynieść naszych ulubieńców do szkoły… Dzieci słuchały fragmentów książek, których bohaterem był oczywiście miś, wykonały prace plastyczne, pokonały „misiowy” tor przeszkód. Za wykonanie wszystkich zadań czekała niespodzianka. Ten dzień był pełen uśmiechu i wspólnej zabawy.
 ANDRZEJKI
Końcem listopada dzieci bawiły się na grupowych andrzejkach. Odświętnie ubrane tańczyły i bawiły się przy dźwiękach znanych i lubianych piosenek. Panie w tym dniu przebrane za wróżki przeniosły dzieci w magiczny świat wróżb. Radość i śmiech towarzyszyły naszym przedszkolakom.
MIKOŁAJ
Nieco inaczej niż zazwyczaj wyglądało w tym roku spotkanie z Mikołajem. Jeszcze przed wyjściem na śniadanie otworzyliśmy okna i jakie było nasze zdziwienie kiedy po powrocie cały dywan usłany był podarunkami. Oczywiście Mikołaj pozostawił list w którym obiecał, że za rok zaczeka na nas w sali, poprosił nas też o zaśpiewanie piosenki, co szybko uczyniliśmy. Dzieci z niecierpliwością otwierały swoje prezenty.
PIECZEMY PIERNIKI
Przedszkolaki rozpoczęły swoje przygotowania do świąt od upieczenia pierników. To już nasza szkolna tradycja, a do wykonania tego zadania nikogo nie trzeba było namawiać. Z ogromnym zapałem, odziani w fartuszki wałkowaliśmy ciasto i wycinaliśmy z niego przeróżne kształty. Zapach pieczonych pierniczków roznosił się po całej szkole. Następnego dnia było jeszcze więcej emocji, gdy dekorowaliśmy pierniki. W ruch poszły kolorowe lukry, pisaki, barwne, błyszczące posypki. Takich pierników można nam pozazdrościć! Wyglądały pięknie i smacznie!
KONKURS PLASTYCZNY „NAJPIĘKNIEJSZA CHOINKA”
Przez cały grudzień przy wejściu do przedszkola podziwialiśmy niezwykłe choinki. Wszystkie naprawdę niesamowite, każda inna, wyjątkowa. Choinki (ponad 22 prace) zostały wykonane przez przedszkolaki i ich rodziców w ramach konkursu: „Najpiękniejsza choinka”. Jury miało ogromny kłopot, żeby wybrać te najładniejsze.

NASZE PRZEDSZKOLAKI W TELEWIZJI!

Mnóstwa emocji dostarczyło naszym starszakom spotkanie z Pszczyńską Telewizją. Dzieci opowiadały m.in. o zwyczajach świątecznych, mogły także wykazać się znajomością gwary śląskiej. Dzielnie, odważnie odpowiadały na pytania dziennikarzy, a kamera nie była im obca. Naszym dziennikarzom rośnie konkurencja!

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Z powodu pandemii koronawirusa babcie i dziadkowie nie wybrali się w tym roku na okolicznościowe imprezy w szkole i przedszkolu. Uczniowie klas 0-III postanowili swoim babciom i dziadkom zrobić niespodziankę on-line. Przygotowali się do krótkiego występu, który następnie został zarejestrowany i zamieszczony w sieci. Własnoręcznie wykonali piękne kalendarze, laurki i inne upominki, które podarowali swoim babciom i dziadkom.

DZIEŃ KOLORU BIAŁEGO
W styczniu swoje święto u maluchów miał KOLOR BIAŁY. Podczas zajęć dzieci wędrowały po „krach”, urządziły bitwę śnieżkami, „podróżowały” po Arktyce i Antarktydzie, przygotowały eksperymenty z solą. Z masy solnej wycięły foremkami serduszka i inne kształty. „Ulepili” dwa bałwanki z papieru, a na koniec wszystkich czekała kulinarna niespodzianka – pyszne bezy przygotowane przez jedną z mam.

nta.

DCo słychać w przedszkolu?