Ceramika

Zajęcia ceramiczne w naszej szkole zagościły już chyba na dobre. Po raz kolejny swoje umiejętności szlifowali uczniowie klas drugiej i trzeciej. Tym razem wykonali przepiękne kubki z uszkiem! Natomiast nasi pierwszoklasiści podczas warsztatów wykonali miski. Zajęcia ceramiczne to nie tylko świetny sposób na rozbudzenie zainteresowania sztuką. Praca z gliną wpływa korzystnie na harmonijny rozwój dzieci. Rozwija wyobraźnię, dbałość o estetykę, wycisza, uczy cierpliwości, koncentracji uwagi, pobudza sprawność dłoni i palców. Podczas zajęć ceramicznych nie jest istotny efekt (wszystkie prace są wyjątkowe), lecz sam proces pracy z gliną, zabawa, nieskrępowana kreatywność i samodzielne doświadczanie. Dzieci są zachwycone zajęciami i z niecierpliwością czekają na kolejne.

18 marca 2020